یکی از بزرگترین و اولیه ترین دغدغه های افرادی که می خواهند به چاپ کتاب بپردازند این است که تخمینی درباره هزینه های کلی کتاب دردست داشته باشند. انتشارات نارون دانش با طراحی ابزار برآورد آنلاین قیمت چاپ کتاب این امکان را به مولفین و ترجمین و در یک کلام صاحبان اثر داده است که بتوانند در سریع ترین زمان ممکنه به تخمینی از قیمت چاپ کتاب بپردازند. در این مطلب قصد داریم به بررسی ویژگی های ابزار برآورد آنلاین قیمت چاپ کتاب بپردازیم. با سایت چاپ کتاب نارون دانش همراه باشید.

برآورد آنلاین قیمت چاپ کتاب

مزیت های استفاده از ابزاربرآورد آنلاین قیمت چاپ کتاب

۱-صرفه جویی در وقت

ابزار برآورد آنلاین قیمت چاپ کتاب این امکان را به صاحبان اثر می دهد که به سرعت تخمینی کلی از هزینه های چاپ کتاب داشته باشند. در بسیاری مواقع، مولفین مجبورند برای برآورد قیمت چاپ کتاب، اثر خود را در اختیار ناشرین قرار دهند که خود متضمن صرف وقت زیادی است. یا اینکه مجبور هستند به صورت تماس تلفنی به برآورد قیمت چاپ کتاب از انتشارات مختلف بپردازند که این کار نیز متضمن صرف هزینه و وقت زیادی است. با ابزار برآورد آنلاین قیمت چاپ کتاب شما در زمانی بسیار سریع تخمینی نزدیک از قیمت نهایی چاپ کتاب را به دست خواهید آورد.

برای محاسبه آنلاین هزینه چاپ کتاب وارد شوید

۲- براحتی قابل استفاده است

این ابزار پیچیده نیست. کافی است اطلاعات درخواست شده را در کادر مخصوص خود وارد کنید تا در نهایت محاسبه تخمینی از قیمت نهایی چاپ کتاب را به شما ارایه کند.

۳- قیمت تخمینی بسیار نزدیک به قیمت نهایی است

در بسیاری مواقع ما مشاهده می کنیم که قیمت های برآورده شده بسیار پایین تر از قیمت نهایی برای مشتریان تخمین زده می شود اما در مراحل بعد این هزینه بالاتر می رود. در این ابزار تمام سعی مان را انجام داده ایم که قیمت تخمینی بسیار نزدیک به قیمت نهایی باشد.

برآورد آنلاین قیمت چاپ کتاب بر اساس فاکتورهای مختلف

همانطور که در ابزار برآورد آنلاین قیمت چاپ کتاب مشخص است، برای تخمین قیمت چاپ کتاب فاکتورهای مختلفی وجود دارد که در زیر به آنها اشاره می کنیم.

۱- تعداد صفحات چاپ کتاب

در هزینه چاپ کتاب اولین و مهمترین عامل تعداد صفحات یک کتاب است. به همین دلیل است که در این ابزار نیز ما تعداد صفحات را اولین فاکتور در برآورد آنلاین قیمت چاپ کتاب قرار داده ایم. در نظر داشته باشید که تعداد صفحات کتاب می بایست با سایر عوامل در چاپ کتاب در نظر گرفته شود. معمولاً شما نمی توانید قبل از تکمیل سایر فاکتورهای چاپ کتاب مانند صفحه آرایی شمارش دقیقی از تعداد صفحات نهایی کتاب دردست داشته باشید. بنابراین، تعداد صفحاتی که در اینجا وارد می شود تخمینی است و تعداد دقیق آن دقیقاً یک مرحله قبل از چاپ نهایی مشخص می شود.

بهترین راه برای ldquo;ارزیابی دقیقrdquo; تعداد صفحه شما این است که فرض کنید ۲۵۰ تا ۳۰۰ کلمه در یک صفحه می تواند گنجانده شود. برای رسیدن به برآورد دقیق تعداد صفحات، تعداد کلمات نهایی (یا تعداد کلمات مورد نظر خود) را تقسیم بر ۲۵۰ یا ۳۰۰ کنید. اگرچه تعداد کلمات شما در هر صفحه بسته به گزینه های انجام شده در طرح داخلی شما ممکن است تغییر کند، اما این محاسبه برای شروع تخمین منطقی تر است. اگر کتاب شما عکس، جدول و نمودار دارد بر اساس آنها تعداد صفحات را کمی بیشتر وارد کنید.


۲- تعداد تیراژ کتاب

منظور از تعداد تیراژ کتاب این است که شما در نظر دارید چند جلد از کتاب تان را چاپ کنید. انتخاب تعداد تیراژ کتاب بستگی به نظر شخصی خودتان دارد. شاید شما در زمان کنونی بخواهید تعداد کمی را چاپ کنید و در شماره دوم چاپ تعداد تیراژ را افزایش دهید. اما به یاد داشته باشید که حداقل ۵ جلد از کتاب حق السهم خود ناشر خواهد بود. پیشنهاد ما این است که شما حداقل ۲۰ جلد کتاب را انتخاب نمایید.

۳- صفحه آرایی

هر کتابی نیاز به صفحه آرایی دارد. در واقع با صفحه آرایی کتاب، شما به تزئین کتاب می پردازید و قابلیت خواندن آن را افزایش می دهید. اما این احتمال وجود دارد که شما کتاب را بعد از تالیف یا ترجمه به صورت حرفه ای صفحه آرایی نیز کرده اید که در این صورت نیازی به صفحه آرایی انتشارات نخواهید داشت. در این شکل، شما می توانید گزینه مورد نظر برای صفحه آرایی کتاب را در ابزار برآورد آنلاین قیمت چاپ کتاب فعال نکنید.

هزینه چاپ کتاب خود را به صورت آنلاین برآورد کنید.